Zenith - legat cu - Anji

Cum a jucat Zenit și Anzhi

București / AbsolutTV.ru / In ajunul Zenit Sankt-Petersburg nu a putut bate Anji Mahachkala în domeniul său. Înainte de meci, „Anji“ a avut loc 11 în clasamentul campionatului din România, și „Zenith“, cu CSKA comuna locul 2 și urmărirea continuă a „Spartacus“.

La acest meci a fost un alt eveniment important - „Zenith“ la revedere simbolic pe stadionul „Petrovsky“.

În gama de pornire, "Zenith" include: Poarta - Andrey Lunev, Ibrahim Tsallagov, Branislav Ivanovic și Nicolas Lombaerts Yevgeny Chernov, Havi Garsiya, Hernani, Juliano și Danny, Artem Dzyuba și Aleksandr Kokorin.

Echipa a mers la Petersburg în mod obișnuit atacurilor active, dar implementarea cu succes nu a fost. Prin minutul 20 posesia „Zenith“ înseamnă deja - 66%. Cu toate acestea, succesul obținut de oaspeți de la „Anji“. Parshivlyuk împușcat la dreapta, iar Pavel Yakovlev trimite mingea sub picior și mingea a zburat în poarta echipei gazdă - 0: 1.

După „Zenith“ a ratat mingea a continuat să se joace cu presiunea, dar apărarea dublu-tier a avut loc atacantul a devenit mai dificilă. Înainte de pauză, St Petersburg albastru-alb-albastru a încercat să recupereze înainte de pauză, dar, indiferent de modul în încercarea de a păcăli Dziuba Kokorin rivali într-un minut înainte de fluierul, nu a reușit să înscrie.

După pauză, echipa St. Petersburg condusa de Mircha Luchesku avere a fost în nici o grabă pentru a ajuta. Dar, după 10 minute de Aleksandr Kokorin bate doi apărători „Anji“ și împunse mingea în poarta, scorul a fost schimbat la 1: 1.

Joaca-te cu „Anji“ cu un astfel de scor, „Zenith“, a complicat situația în sine turneu, dar șansele de a lupta pentru conducerea în Republica Cehă este încă acolo.